Kubota w akcji

Trwają żniwa 2022. Zobacz ciągniki Kubota w akcji

0
(0)

Rozpoczęły się już żniwa 2022. W całym kraju ciągniki Kubota wyjechały do pracy w polu, żeby wspomóc sukces rolników. Dziś dzielimy się zdjęciami, na których maszyny Kubota można oglądać w ich naturalnym środowisku.

W 2022 roku małe żniwa zaczęły się wcześniej niż zwykle. Jęczmień rolnicy zaczęli kosić już w trzeciej dekadzie czerwca. Inaczej było w poprzednich latach. Wszystko za sprawą pogody. W 20022 roku wysokie temperatury spowodowały wcześniejsze dojrzewanie ziarna. Żniwa najpierw ruszyła w południowo-zachodniej części kraju, ale powoli rozkręcają się one już w całej Polsce.

Wyniki i prognozy

Kilka dni temu pisaliśmy o pierwszych wynikach wczesnych żniw. Niektórzy rolnicy już podzielili się efektami swojej pracy: 4,5 – 6 ton z hektara. Na słabych glebach wynik to zaledwie 4 tony z hektara.

Na Opolszczyźnie z jednego stanowiska zebrano 7,5 tony/ha, a u innego rolnika plon wyniósł zaledwie 5 t/ha. Według rolników zarówno plony jęczmienia jak i rzepaku mogą okazać się niższe, niż pierwotnie przewidywano.

Prognozy na całe żniwa są jednak ostrożne. – Nie potrafimy powiedzieć w jakiej skali, ale trzeba wziąć pod uwagę, że w zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim była susza i wciąż trwa. Wskazuje to na to, że zbiory będą niższe – powiedział Tadeusz Szymańczak, rzecznik prasowy Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Małe żniwa. Mamy pierwsze wyniki i dalsze prognozy

A tak wyglądają ciągniki Kubota w akcji. Oto najświeższe zdjęcia, jakie dostaliśmy z polskich pól.

 

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Zobacz podobne

Oryginalne oleje silnikowe Kubota