Aktualności

Susza na Dolnym Śląsku. Rolnicy piszą do Ministerstwa

0
(0)

„Sytuacja jest coraz bardziej katastrofalna” – czytamy w liście Dolnośląskiej Izby Rolniczej do Ministerstwa Rolnictwa. Rolnicy w piśmie wysłanym 4 lipca 2022 roku wskazują na problemy, z jakimi borykają się gospodarstwa w tym regionie Polski.

Susza 2022. Skutki

Jak czytamy w liście, DIR wskazuje, że na terenach dotkniętych suszą można zaobserwować, że „kłosy koszonych już zbóż są w wielu wypadkach praktycznie puste, zawartość łuszczyn w rzepaku, którego zbiór zacznie się już za kilka dni, też nie rokują dobrze”.

W piśmie poruszony został również problem, z jakim zmagają się hodowcy. „Zwierzęta wypuszczone na pastwiska, w najbardziej dotkniętych suszą miejscach, korzystają tylko z możliwości ruchu na świeżym powietrzu, bo trwa zaschła i pozostał jedynie piach” – czytamy w liście.

Potrzebny zespół do walki z suszą

W związku z suszą DIR domaga się powołania zespołu, który będzie pracował nad opracowaniem rozwiązań służących wsparciu rolników znajdujących się w trudnej sytuacji. Jak piszą przedstawiciele DIR, część rolników pozostaje „praktycznie bez plonów”.

W liście rolnicy postulują, żeby zmienić podejście do monitorowania suszy nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w cały kraju.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Zobacz podobne

Oryginalne oleje silnikowe Kubota