Kubota blisko Ciebie

Relacja z Kubota Demo Tour 2023 w Grójcu

5
(1)

Trzeci przystanek na trasie Kubota Demo Tour 2023 za nami. Był nim Grójec, a właściwie gospodarstwo pana Wojciecha Kota w Uleńcu. To tam zawitały ciągniki i maszyny Kubota z gamy komunalnej i sadowniczej. Co mogli zobaczyć licznie przybyli goście?

Na początek jednak przypomnijmy, że Kubot Demo Tour 2023 to cykl spotkań w różnych lokalizacjach naszego kraju. Japońska marka prezentuje na nich najnowsze maszyny oraz te dobrze już znane. Każde spotkanie w ramach touru to okazja do rozmów z ekspertami, testów indywidualnych, a także do zobaczenia pokazów. Nie inaczej było na trzecim przystanku touru.

Więcej na temat touru przeczytaj także tutaj: Maszyny gamy komunalnej jadą do Ciebie

Kubota Demo Tour w Grójcu

Spotkanie w gospodarstwie pana Wojciecha Kota było okazją do zaprezentowania możliwości maszyn sadowniczych i komunalnych. Także tych związanych z gamą ground care.

– Jesteśmy zadowoleni, ponieważ od razu na spotkaniu sprzedaliśmy ciągnik Kubota Ek1-261 – mówi Jakub Korczak, przedstawiciel dilera Kubota firmy Polsad, która współorganizowała wydarzenie w tej lokalizacji. – Klient przyjechał na Demo Tour, obejrzał ciągnik, maszyna się spodobała i sprzedaliśmy go. EK1 posłuży od razu do zwożenia jabłek. Jesteśmy przecież na początku zbiorów – opowiada Jakub Korczak.

 

Kubota Demo Tour 2023
Trzeciego dnia Kubota Demo Tour 2023 pokazano zarówno maszyny sadownicze, jak i komunalne. Fot. Kubota

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także kosiarki Kubota, których japońska marka zaprezentowała kilka. Wśród nich całkiem nowe modele FC3 i FC4. A także zmodernizowany model kosiarki Kubota Z2-481. A ponadto wśród kosiarek goście mogli zobaczyć modele GR2120 oraz F-251.

To jednak nie koniec. Na Kubota Demo Tour 2023 pojawiły się także dwa ciągniki serii M5. – Gościmy spodobał się zwłaszcza model z miękką osią. Część z odwiedzających miała okazję po raz pierwszy odczuć na własnej skórze, co oznacza praca z tego typu ciągnikiem – mówi Jakub Korczak.

 

Kubota Demo Tour 2023
W gospodarstwie pana Wojciecha Kota Kubota pokazała m.in. ciągniki serii M5. Fot. Kubota

 

Duże zainteresowanie wzbudził także pokaz zestawu sadowniczego. Czyli ciągnik Kubota M5 Narrow wraz z opryskiwaczem Kubota XTA. – Szczególnie zainteresował i spodobał się gościom tablet do sterowania opryskiwaczem – wyjaśnia Jakub Korczak. – Startowanie tabletem jest zrobione naprawdę dobrze i odwiedzający Demo Tour od razu to zauważyli – dodaje przedstawiciel Polsadu.

Co ciekawe wykorzystaniem opryskiwacza, jak przewiduje Jakub Korczak, bedą z pewnością zainteresowanie także właściciele okolicznych winnic.

Zobacz także materiały wideo z Kubota Demo tour 2023 na kanale YouTube Kuboty.

 

Kubota Demo Tour 2023
Dużym zainteresowaniem cieszyły się kosiarki. Zwłaszcza modele Kubota FC3 i FC4. Fot. Kubota

 

Pozostałe lokalizacje Demo Touru

To jednak nie koniec spotkań w ramach Kubota Demo Tour 2023. Japońskie maszyny pojawią się jeszcze w dwóch lokalizacjach. Już 14 września odbędzie się spotkanie w Wasilkowie na Podlasiu. A kilka dni później, czyli 19 września, tour zakończy się w Chorzowie na Śląsku.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Zobacz podobne

Oryginalne oleje silnikowe Kubota