Aktualności

Pogoda dla rolników: Śnieg i -7 stopni. Zima już na dobre?

0
(0)

Pogoda dla rolników na ten tydzień zapowiada się zimowo. Ma padać śnieg, a temperatura może spaść nawet do -7 stopni C. Nie we wszystkich regionach ma być jednak tak zimno.

W tygodniu 28 listopada 4 grudnia Polska będzie w zasięgu wyżu, który przyniesie pochmurną i mglistą pogodę. Będzie padał śnieg, śnieg z deszczem, a także będziemy mieli do czynienia z marznącymi opadami powodującymi gołoledź. Poniżej szczegółowa pogoda dla rolników i sadowników.

„Na większe przejaśnienia i rozpogodzenia mogą liczyć jedynie mieszkańcy południa kraju” – czytamy w komunikacie IMGW.

Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie oraz w rejonach podgórskich Karpat. W tych miejscach temperatura nocą spadnie do -7 stopni C, zaś w ciągu dnia wzrośnie do 1 st. C. Najcieplej będzie na południowym zachodzie. Tam w poniedziałek i wtorek temperatura powietrza osiągnie nawet  7 stopni C.

Pogoda dla rolników – szczegóły

Od poniedziałku do środy możemy się spodziewać dużego zachmurzenia. Na północy i w centrum pojawią się zaś słabe opady śniegu, deszcz ze śniegiem i marznący deszcz lub mżawka, która będzie powodowała gołoledź.

Temperatura minimalna od -7 stopni C w rejonach podgórskich do 3 st. C na wybrzeżu. Natomiast temperatura maksymalna będzie się wahać od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku.

Jak wygląda pogoda dla rolników na kolejne dni? Od czwartku do soboty niebo znów będzie zachmurzone. W sobotę w północnej Polsce może padać słaby śnieg. Temperatura minimalna od -7 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na wybrzeżu. Jeśli zaś chodzi o temperaturę maksymalną, to wyniesie ona od -3 st C na Suwalszczyźnie do 5 st C na Dolnym Śląsku. W czwartek na wschodzie i północy może wystąpić dodatkowo porywisty wiatr.

Pogoda dla rolników i sadowników na niedzielę wygląda następująco. Ten dzień również będzie pochmurny, a w ciągu dnia wystąpią opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Nad ranem możemy się spodziewać temperatur od -6 st. C na Suwalszczyźnie do 1 st C na południu Polski. Natomiast w środku dnia od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na krańcach południowo-wschodnich.

Czytaj również: Pogoda dla rolników i sadowników. Będzie sypać

Źródło: IMGW

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Zobacz podobne

Oryginalne oleje silnikowe Kubota