Części do ciągników

Oryginalne części zamienne Kubota gwarancją niezawodności

5
(4)

Decydując się na zakup ciągnika rolniczego, ciągnika kompaktowego lub kosiarki Kubota, klienci liczą na najwyższą japońską jakość i niezawodność. Maszyny marki Kubota są skonstruowane w ten sposób, aby spełnić te oczekiwania. Podobnie oryginalne części zamienne Kubota, które idealnie pasują do pomarańczowych maszyn.

Każda maszyna wymaga obsługi okresowej po określonej przez producenta liczbie przepracowanych godzin. Mając to na uwadze pojawia się pytanie. Czy warto decydować się na oryginalne materiały eksploatacyjne Kubota? Czy jednak rozejrzeć się za zamiennikami, których cena może wydawać się konkurencyjna?

Atuty oryginalnych części Kubota

Czy warto stosować oryginalne części zamienne Kubota? Odpowiedź nasuwa się sama. Po pierwsze filtry oraz inne oryginalne materiały eksploatacyjne z logiem Kubota przechodzą gruntowne testy. Po drugie są zaakceptowane i dopuszczone do użytkowania przez inżynierów tej japońskiej marki. Zaś po trzecie są dostosowane do specyfiki pracy każdej maszyny. W efekcie w długim okresie użytkowania gwarantują wysoką sprawność i wytrzymałość wszystkich mechanizmów.

Oryginalny filtr oleju Kubota

Na przykład oryginalny filtr oleju sygnowany marką Kubota. Na pierwszy rzut oka wygląda podobnie jak wszelkie zamienniki dostępne na rynku. Ma metalową obudowę i oczywiście uszczelkę. Jednak właściwie nie wiadomo co jest w tej obudowie. Decydując się na taki oryginalny filtr wiemy jednak, że jego jakość gwarantuje producent ciągników. Wiemy również, że ma on takie same właściwości, jak filtr zakładany przy pierwszym montażu w fabryce Kubota. 

Oryginalny filtr ma wkład wykonany z włókniny o dużej liczbie warstw filtrujących, które potrafią rzeczywiście wychwycić zanieczyszczenia nawet grubości ludzkiego włosa. Dzięki temu możemy być więc pewni, że taki filtr gwarantuje odpowiednią filtrację i właściwy przepływ oleju niezależnie od warunków, w jakich pracuje dana maszyna.

Nie warto oszczędzać na jakości

Filtry oleju mogą posiadać wkłady filtrujące wykonane z różnych materiałów. Decydując się na zamiennik oryginalnego filtra nie mamy pewności co znajduje się w jego metalowej obudowie. Zamienniki często mają papierowe wkłady filtrujące. Ich skuteczność w długim okresie eksploatacji pozostaje niestety wielką niewiadomą. 

Niektóre zamienniki oryginalnych filtrów oleju posiadają wkłady o znacznie mniejszej trwałości i gorszych właściwościach filtrujących. Oznacza to, że ich stosowanie może okazać się pozorną oszczędnością. Po pierwsze skutkuje obniżoną sprawnością maszyny, po drugie spadkiem jej wydajności, a po trzecie gorszymi walorami użytkowymi sprzętu.

Czytaj również: Oryginalne oleje Kubota. To musisz wiedzieć

Autoryzowany serwis Kubota

Ciągniki i maszyny komunalne Kubota słyną ze swej jakości i niezawodności. Jednak każda pracująca intensywnie maszyna jest narażona na uszkodzenia. Jeśli pojawi się konieczność naprawy, warto więc zwrócić się do autoryzowanego serwisu. Autoryzowany serwis Kubota zawsze bowiem korzysta tylko z oryginalnych części zamiennych. Tylko one gwarantują jakość taką samą, jak elementy zamontowane w ciągniku przy jego produkcji. Dzięki temu możemy liczyć na długą żywotność maszyny i zminimalizować ryzyko awarii.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 4

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Zobacz podobne

Oryginalne oleje silnikowe Kubota