Aktualności

Niezmiennie w pierwszej piątce

0
(0)

Po 10 miesiącach bieżącego roku marka Kubota wciąż zajmuje 5 miejsce w Polsce pod względem sprzedaży nowych traktorów. Od stycznia do października zarejestrowano 906 japońskich ciągników, co daje marce Kubota udziały w rynku na poziomie 8,68%. Wśród modeli oferowanych przez japoński koncern niezmiennie króluje L5040, który jest także drugim najchętniej wybieranym ciągnikiem w Polsce.

Na finiszu roku polski rynek nowych ciągników rolniczych liczy sobie 10 437 sztuk, czyli blisko o 16% (1964 sztuki) mniej niż w analogicznym okresie roku 2014. Nie ma już szans na nadrobienie tych strat, do końca roku pozostały bowiem tylko dwa miesiące, które zwyczajowo nie przynoszą istotnych zmian w liczbie rejestrowanych maszyn. – Nie jest to jeszcze czas na ostateczne podsumowania, jednak z całą pewnością nie był to łatwy rok dla producentów ciągników rolniczych. Spadek sprzedaży odczuły niemal wszystkie marki. Złożyło się na to wiele czynników, choć wydaje się, że przede wszystkim był to brak dofinansowań unijnych, które od lat silnie kształtują polski rynek. Zwróćmy uwagę na to, co stało się w czerwcu, kiedy na rynku pojawiły się pieniądze z PROW. Liczba rejestracji osiągnęła rekordowy poziom 2002 sztuk, po czym z miesiąca na miesiąc sprzedaż spadła o ponad 60%. To doskonały przykład niestabilności i nieprzewidywalności polskiego rynku – mówi Michał Poźniak, Szef Działu Sprzedaży Maszyn Rolniczych marki Kubota.

Popularna seria M

W okresie od stycznia do października zarejestrowano w Polsce 906 ciągników z logo „K” na masce. Jest to obecnie 5 wynik, biorąc pod uwagę wszystkich producentów. – Nasz apetyt jest znacznie większy. Obecnie od 4 miejsca dzielą nas już tylko 3 sztuki. Myślę, że do końca roku nadrobimy tę niewielką stratę i w kolejnym podsumowaniu będziemy już mówić o marce Kubota jako 4 sile na polskim rynku – zaznacza Michał Poźniak.

Niezmiennie najlepiej sprzedają się modele z serii M, a więc ciągniki rolnicze o mocy od 60 do 140 KM. W sumie zarejestrowano 662 takie traktory. Wśród nich najlepiej sprzedaje się model M7060, na którego w ciągu 10 miesięcy zdecydowało się 120 nabywców. Tuż za nim, z wynikiem 105 rejestracji, ulokowała się Kubota M9960, a dalej nieco mniejszy M8560 (100 rejestracji). Traktory z serii M to maszyny niezwykle uniwersalne, stąd ich popularność. Doskonale sprawdzają się zarówno w małych, jak i dużych gospodarstwach. Dzięki swojej niebywałej zwrotności idealnie nadają się także do gospodarstw hodowlanych, gdzie zazwyczaj doposażane są w ładowacz czołowy i wykonują większość przewidzianych prac: od uprawy ziemi i zbioru zielonek po żywienie zwierząt.

Król polskich sadów

W sadach niezmiennie króluje model Kubota L5040. Od początku roku zarejestrowano aż 208 sztuk tego konkretnego traktora, co daje 2 miejsce w ogólnej klasyfikacji najchętniej wybieranych ciągników. W sadach Kubota L5040 nie ma sobie równych i bezsprzecznie pozostaje liderem tego segmentu.

Tekst archiwalny. Pochodzi z nr 4 (8) 2015 magazynu “Made in Kubota”.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Oryginalne oleje silnikowe Kubota