Aktualności

Kwota przychodu KRUS od 1 czerwca 2022 r. Sprawdź!

0
(0)

Jaka jest kwota przychodu podana przez KRUS decydująca zarówno o zmniejszeniu, jak i o zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w najnowszym komunikacie KRUS. Ile wynoszą nowe kwoty przychodu obowiązujące od 1 czerwca 2022 r.? Sprawdźmy!

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przekazała, że z dniem 1 czerwca 2022 r. zmienia się kwota miesięcznego przychodu, która powoduje zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń emerytalno-rentowych. Przypomnijmy, że powyższą kwotę ustala się raz na kwartał. W związku z tym ostatnie kwoty przychodu podano w marcu 2022 r. Czy nowe kwoty są wyższe od poprzednich?

Kwota przychodu KRUS obowiązująca od 1 czerwca 2022 r.

Jak poinformował KRUS nowa kwota przychodu powodująca zmniejszenie bądź zawieszenie emerytury lub renty stanowi odpowiednio:

  • 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, czyli kwotę 4 364,70 zł,
  • 130 proc. tego wynagrodzenia, a dokładnie jest to 8 105,80 zł.

Powyższe kwoty miesięcznego przychodu opublikowane przez KRUS decydujące zarówno zmniejszeniu, jak i zawieszeniu emerytury lub renty ogłosił w komunikacie prezes ZUS. Miało to miejsce w związku z ogłoszeniem przez Prezesa GUS przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za I kwartał 2022 r. Kwota niniejszego wynagrodzenia wynosi 6 235,22 zł.

Nowe kwoty przychodu KRUS wyższe niż w marcu 2022 r.

Na podstawie powyższych danych można więc stwierdzić, że nowa kwota przychodu podana przez KRUS jest wyższa, niż w marcu br.

Przypomnijmy, że wówczas wtedy kwoty przychodu wynosiły:

  • 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, czyli 4 196,60 zł,
  • 130 proc. wspomnianego wynagrodzenia, tj. 7 793,70 zł.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Zobacz podobne

Oryginalne oleje silnikowe Kubota