Kubota Demo Tour 2024 już wkrótce! Wypróbuj nasze maszyny komunalne na żywo  •  4 czerwca - Nowe Guty  •  7 czerwca – Duszniki-Zdrój  •  11 czerwca – Białka Tatrzańska  •  14 czerwca – Szczyrk        
Aktualności

Ciągniki Kubota w czołówce marek wybieranych w maju

0
(0)

Jak przedstawiają się rejestracje ciągników marki Kubota w maju 2022 roku? Ile pomarańczowych maszyn od japońskiego producenta zarejestrowano w minionym miesiącu? Sprawdźmy te informacje na podstawie najnowszych danych od AgriTrac Polska.

Analizując najnowsze dane AgriTrac Polska można po pierwsze stwierdzić, że w maju 2022 r. rolnicy zarejestrowali mniej nowych ciągników, niż miało to miejsce jeszcze rok temu. Całkowita liczba rejestracji w tym miesiącu wyniosła 947 ciągników, czyli zmniejszyła się o 21,35 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2021 r.

Jak na tle wszystkich marek wypadły ciągniki Kubota?

Rejestracje ciągników Kubota w maju 2022 r.

Dane AgriTrac Polska wskazują na to, że w maju 2022 r. rolnicy zarejestrowali 70 ciągników z logo Kubota. Z tym wynikiem pomarańczowe ciągniki znalazły się na szóstym miejscu w zestawieniu najpopularniejszym marek wybieranych przez rolników w minionym miesiącu.

Warto jednak podkreślić, że w okresie od stycznia do maja 2022 r. zarejestrowano 475 ciągników z logo Kubota, tym samym marka Kubota znalazła się na trzecim miejscu wśród najpopularniejszych marek ciągników, które w bieżącym roku zakupiono do gospodarstwach rolnych w Polsce.

Rynek ciągników importowanych w maju 2022 r.

Odnosząc się natomiast do danych przedstawiających rynek ciągników importowanych, można stwierdzić, że w maju 2022 r. zarejestrowano 15 ciągników z logo Kubota. Z kolei, w okresie od stycznia do maja 2022 r. tablice rejestracyjne wydano dla 58 pomarańczowych ciągników marki Kubota pochodzących z importu.

Podsumowując wyniki AgriTrac Polska można stwierdzić, że pomimo obserwowanego kryzysu na rynku ciągników traktory Kubota należą do jednych z najbardziej popularnych marek na które decydują się rolnicy przy zakupie ciągnika do swojego gospodarstwa.

 

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Zobacz podobne

Oryginalne oleje silnikowe Kubota