Aktualności

Ceny usług rolniczych w sierpniu 2023. Zobacz stawki

3.4
(5)

Ceny usług rolniczych w sierpniu 2023 roku odzwierciedlają tendencje panujące w rolnictwie. Zamawiając jakąś usługę, warto dobrze poszukać, ponieważ ceny nawet w tym samym województwie mogą się bardzo od siebie różnić.

W sierpniu rolników interesują m.in. takie usługi jak bronowanie, opryski, rozrzut obornika, a także prasowanie siana. To im przyjrzymy się w poniższym artykule.

Ceny usług rolniczych w sierpniu 2023

Na wstępnie zaznaczmy, iż na cenę usługi ma wpływ wiele czynników. Po pierwsze, jednym z najważniejszych czynników jest wielkość zamówienia. Zwykle przy większym zamówieniu udaje się obniżyć cenę za hektar wybranej usługi.

Innym czynnikiem, który wpływa na ceny usług rolniczych, jest czas ich wykonania. W szczycie zamówień zapłacimy zazwyczaj więcej.

Należy także dodać, iż każdy region rządzi się własną specyfiką. Na cenę mogą mieć więc wpływ np. liczba przedsiębiorstw wykonującą daną usługę w regionie czy nawet ukształtowanie terenu, czy umiejscowienie pola, na którym usługa ma być wykonana.

Czytaj także: Dotacje dla małych gospodarstw. Dodatkowy nabór

Ile kosztuje bronowanie w sierpniu 2023 roku?

Według danych zaprezentowanych przez portal kb.pl ceny za bronowanie w sierpniu wynoszą od 169 zł do 242 zł za godzinę pracy. Są to ceny usług rolniczych w sierpniu 2023 dotyczące całej Polski.

Jeśli zaś spojrzymy na poszczególne województwa, to najtaniej jest w woj. kujawsko- pomorskim. Tam cena za bronowanie wynosi od 169 zł do 205 zł za godzinę pracy. Najdrożej jest w woj. łodzkim, gdzie ceny zaczynają się od 191 zł za godzinę pracy, a kończą na 241 zł.

Ile kosztuje opryskiwanie?

Danych portalu kb.pl pokazują, iż ceny za opryskiwanie w sierpniu wynoszą od 88 zł do 132 zł za godzinę pracy. To przedział cen z całego kraju.

Jeśli zaś spojrzymy na poszczególne województwa, to najtaniej jest w woj. lubelskim. Tam cena za opryskiwanie wynosi od 88 zł do 110 zł za godzinę pracy. Najdrożej jest w woj. mazowieckim, gdzie ceny zaczynają się wprawdzie od 88 zł za godzinę pracy, ale kończą na 132 zł.

Ile kosztuje wynajęcie rozrzutnika obornika?

Według danych zaprezentowanych przez portal kb.pl ceny za bronowanie w sierpniu wynoszą od 264 zł do 396 zł za hektar. Są to ceny usług rolniczych w sierpniu 2023 dotyczące całej Polski.

Kiedy jednak spojrzymy na poszczególne województwa, to najtaniej jest w woj. lubelskim i świętokrzyskim. Gdzie cena za wynajęcie rozrzutnika wynosi od 264 zł do 337 zł za hektar. Najdrożej jest w woj. dolnośląskim, gdzie ceny zaczynają się od 293 zł za hektar, a kończą na 396 zł.

Ile kosztuje prasowanie siana?

Jak podaje portal kb.pl, ceny za prasowanie siana z owijaniem bel w sierpniu wynoszą od 26,40 zł do 39,60 zł za jedną sztukę sprasowanej beli. Jest to przedział cenowy dotyczący całej Polski.

Jeśli natomiast spojrzymy na poszczególne województwa, to najtaniej jest w woj. kujawsko-pomorskim. Gdzie cena za wynajęcie rozrzutnika wynosi od 26,40 zł do 32,30 zł za sztukę beli. Najdrożej jest w woj. podkarpackim, gdzie ceny zaczynają się od 29,30 zł za sztukę, a kończą na 39,60 zł.

Ceny usług rolniczych w sierpniu 2023 – podsumowanie

Należy pamiętać, iż cenę usługi ma wpływ wiele czynników. Zaś każdy region rządzi się własną specyfiką. Na cenę mogą mieć więc wpływ np. liczba przedsiębiorstw wykonującą daną usługę w regionie czy nawet ukształtowanie terenu, czy umiejscowienie pola, na którym usługa ma być wykonana.

Dlatego też warto, szukając najlepszej ceny usług rolniczych w sierpniu 2023, rozejrzeć się po okolicy. Bowiem ceny mogą się znacznie od siebie różnić.

Źródło: kb.pl

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3.4 / 5. Liczba głosów 5

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Zobacz podobne

Oryginalne oleje silnikowe Kubota